top of page

Aysel Eker

Profesyonel Kişisel ve Yönetici Koçu

Profil3.jpg

İzmir’de doğdum büyüdüm. Hacettepe Üniversitesi Matematik bölümünü bitirdikten sonra önce Gazi Üniversitesi’nde Matematik daha sonra da Atılım Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBA) yüksek lisanslarını yaptım.

Kısa bir süre öğretmenlik ve Milli Eğitim Lise-1 matematik kitabı editörlüğünden sonra başka bir yöne yönelerek bana farklı kapılar açacağını düşündüğüm kurumsal hayata geçtim.

Kurumsal hayatta ilaç, uluslararası fuarcılık, finansal teknolojiler gibi farklı sektörlerde ürün müdürlüğü, pazarlama müdürlüğü gibi pozisyonlarda bulundum.

 

Sonra kendi işimi yapmak amacıyla start-up kurucu ortaklığında yer alarak eşsiz bir deneyim yaşadım.

Daha sonra da içimdeki sese kulak verdim ve ötelemekten vazgeçerek profesyonel koçluğa başladım.

Bu aslında kendi misyonum-vizyonum, değerlerim, hedefim çerçevesinde her daim ilgilenerek emek verdiğim kişisel gelişim konularını, hayatımın merkezine koyma kararıydı. Ve içinde kalbim, ruhum, zihnim, inancım, insana dokunma arzum vardı.

Bu duygu ve düşüncelerle çıktığım yolda aldığım eğitimler ile başladığım profesyonel koçluk süreci benim için insanların dönüşümlerine eşlik ettiğim, her anından büyük haz aldığım bir hayata adım atmamı sağladı.

Şimdi büyük bir tutku ve enerjiyle danışanlarıma yol arkadaşlığı yapmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. En yalın haliyle aşk ile koçluk yapıyorum.

Uluslararası Koçluk Federasyonu, ICF' in üyesi ve PCC ünvanlı koçlarından biriyim. Profesyonel Bireysel ve Yönetici Koçu olarak hem bireylere hem de kurumsal firmalara koçluk hizmeti verirken, eğitmenlik yapıyorum ve çeşitli kurumlarda eğitimler veriyorum.

Dönüşüme eşlik eden yol arkadaşıyım...

İş dünyası resmi.png

Koçluk Benim İçin Ne İfade Ediyor?

Koçluk benim için bir meslekten öte yaşamımı anlamlandırma ve değer yaratma biçimimin parçası.

Hayata dair en büyük tutkusu öğrenmek, keşfetmek ve merak olan, insanoğlunun sahip olduğu büyük ve eşsiz potansiyeli keşfetmekten haz alan, “varoluşunu onurlandır” mottosuna sahip biri olarak koçluğa duyduğum heyecanın sebebi “insanın en iyi versiyonuna ulaşma” yaklaşımıdır.

İçine doğduğumuz dünyada diğer canlıların içgüdüsel olarak sahip oldukları tüm özelliklerini kullanmasından farklı olarak insan kendi ile ilgili her şeyi öğrenmek durumundadır. Konuşmayı, yürümeyi, düşünmeyi, iletişim kurmayı, uyum sağlamayı, sevmeyi, yapabileceklerini, kabiliyeti olan şeyleri vs. Bu sebeple yaşam yolculuğu insan için bir öğrenme ve keşif yolculuğudur. Bunun en önemli parçası da kendine doğru çıktığı keşif yolculuğudur.

Ve ben insanın bu keşif yolculuğuna eşlik etmekten, o potansiyelin ortaya çıkışını izlemekten, farkındalıklarına tanık olmaktan, dönüşümlerini hayranlıkla izlemekten ve bu vesileyle insana dokunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Koçlukta Beni En Çok Etkileyen Şey Ne?

Koç ve danışan arasındaki zihinsel ve ruhsal alış-veriş.  Tek yönlü değil çift yönlü olan bu ilişkide koç olarak yolumun her kesiştiği danışanda gördüğüm bir parçanın bende de yer bulması ve bunun benim için çok anlamlı, özel ve eşsiz olması.

En önemlisi de her seansta insanın tam ve bütün oluşuna tanıklık etmem, yine her defasında o cevap ve çözümlerin nasıl da gün yüzüne çıktığını görmem. Bu tamlık ve bütünlüğe büyük bir güven ve saygı duymam...
Bu gerçekten muhteşem bir şey.

SERTİFİKALARIM

PCC SERTİFİKASI.png
ACC SERTİFİKASI.jpg
ACTP AYSEL EKER.jpg
RLAC AYSEL EKER.jpg
YÖNETİCİ KOÇLUĞU AYSEL EKER.jpg
TAKIM KOÇLUĞU AYSEL EKER.jpg
ENNEAGRAM AYSEL EKER.jpg
TEMEL EĞİTİM AYSEL EKER.png
bottom of page