top of page

Profesyonel Koçluk Hizmeti ile Dönüşümüne Yol Arkadaşlığı Yaptığım Danışanlarım Ne Dedi?

Yunus E.

Kurumsal İletişim
Müdürü

Her insanın hayatında zor dönemler vardır. Bende koçu tanıdığım dönemde çıkmazda olduğum bir döngünün içindeydim. Takıntılarımla; zor, amaçsız ve mutsuz günlerime ışık olan koçuma ilk başta teşekkürlerimi iletmek isterim. Dünyaya gelme amacımı sorguladığım dönemde, evliliğimle de yaşadığım problemler arttıkça iyice kendimi kaybettiğim bir zaman diliminde koçla tanıştık.

 

Bana nereden ışık tutacağını bilmediğim ilk üç seansta sadece anlattım, yazdım ve aslında kendimi tanıdım. Bu sayede ilk etapta gördük ki takıntılarımın birçoğu ne kadar suni ve soyutmuş. Yaşam döngüsü içinde; idealleri olmadan, planlamalar yapmadan yürüdüğümü fark ettik ve önümüzdeki iki seneyi içine alacak yeni planlamalar yaparak, hayata tutunma konusunda yeni şanslar yarattık. Onuncu seansa yaklaştığımız şu dönemimizde ise kendimi geliştirmek istediğim konularla artık koçun karşısına çıkıyorum. Bu kadar kısa bir sürede bu değişimin yaşanacağını ben bile düşünemezken, 2021 yılında beraber daha büyük adımlar ve kararlar alacağımızı artık eminim.

 

Eğer sizlerde benim gibi mükemmeliyetçi iseniz, inandığınız ve güvendiğiniz insanla profesyonel bir destek alma konusuna her daim açık olmalısınız. İnanın yaşam kafanızda büyüttüğünüz zamanlardan çok daha kolay basitleşecektir. Teşekkürler koç.

Aylin D.

Özel Okul Müdürü

Aysel Hanım öncelikle yapmış olduğumuz seans için size çok çok teşekkür ederim. Kendi içimde neden böyle hissediyorum cevabını bulamazken seansta sizinle yaptığımız canlandırma ve sorduğunuz sorularla aradığım cevaba ulaştım. Artık hissettiğim duygunun kaynağını ve olası çözümlerini net görüyorum. Olay ve durumların akışını pozitif yönetebiliyorum. İyi ki bu seansı yapmışız. Sonraki seansta görüşmek üzere. Sevgiler. 

Kağan T.

Head of HR /
Board Member

Dönüşüm ve gelişim kararı aldığım bir dönemde bu yolun bütününe ışık tuttunuz. Işık tutmanın da ötesine geçerek, özümde geçerli olan manayı aradığımın farkına varıp bu arayış yolunu benimle birlikte yürüdünüz. Bu yol kimi zaman engebeli oldu kimi zaman belirsizlik bulutlarının üzerine çıkmak gerekti ama bu süreçte beni hep hedeflediğim sonuçlara varmam ve cevapları kendimde bulmam için cesaretlendirdiniz. Bunlar için tarifsiz teşekkürlerimi sunuyorum. Yaptığınız işe gösterdiğiniz özen, mesleğinize olan sevginiz, bana sunduğunuz güven ve saygı ortamı için size daima minnettar olacağım. Sizinle yürüdüğüm bu yol mananın kendisiydi ve bunu bugün söyleyebilmemin kolaylaştırıcısınız. Birlikte yürümenin keyfi ve anlamının farkına varmanın hazzıyla nice yollara diyorum.

Emel G.

Birim Müdürü

Öğrendiğim en önemli şey üzerine ben koydukça ve uygulamaya geçtikçe her şeyin üstesinden gelebiliyor olduğum, riskler ve dış etkenlerin ne kadar yoğun olduğunu biliyorum ama bunları hedefler ve kurallar belirleyip yöntemler oluşturarak kolayca püskürtebileceğimi fark ettim. Soruyu sor, cevabı bul eyleme geç mottom olmaya devam edecek. Elimden gelenin en iyisini yapmak için çabam devam edecek. Ekibi bir arada tutarak, gelişimleri için sorumluluk bilinci ile açık iletişim içinde çalışmaktan vazgeçmiyor olacağım. 

Hasret S.

Finans Müdürü

Hedefleri gerçekleştirme konusunda %40 lardan %95 lere geldim. Hedefe giden yolda emin adımlarla bir adım ötesini görerek yürüyorum. Daha da pozitif olmayı, duygu durumumu yönetmeyi öğrendim. Mutlu, umutlu, daha pozitif, kendinden emin ve özgüvenliyim.

Elif A.

Yönetici

Sevgili Aysel Hanım, her seans kendime dair farkındalığımın arttığı, içimde pozitif anlamda değişiklikler yaşadığım, potansiyelimi fark edip doğru hamleler ile cesaretimi ortaya koyduğum bir ben yaratmamı sağladı. Sevecen ve ilgili tavrınız ile güne hazır ve motive bir şekilde başlayıp bitirmek benim için çok değerliydi. Size çok teşekkür ederim. İyi ki yollarımız kesişmiş.

Betül K.

Üniversite Öğrencisi

Aysel hanım merhaba, sizle geçirdiğimiz seanslar bana ilham oldu. Bu seanslar boyunca çok şey öğrendim ve ufkum genişledi. Bunlar hayallerimin peşinden gitmek, hedefler koymak ve en önemlisi bunları planlamak oldu. Hedefe ulaşmada adımlar belirlemenin ve bu adımları uygulamanın öneminin farkına vardım. Ne kadar verirsek o kadar alacağımızı, yapacaklarımızın kendimize kattığı değerleri düşünürken dünyaya da katacağımız değerleri gözetmemiz gerektiği konusunda aydınlandım. Bana ayna oldunuz ve kendimi daha iyi tanımamı sağladınız.

 

Artık ne istediğimi ve bunlar için ne yapmam gerektiğini çok daha iyi biliyorum. Hedeflerime sayenizde daha çok yaklaştım ve bana büyük bir motivasyon sağladınız. Bana kattığınız onlarca değer için çok teşekkür ederim.

Hülya U.

Bankacı

Seansa başlarken çok gergindim. Ancak 1 saatlik seansın sonunda pamuk gibi olmuştum.

Güler yüzünüz, naif tavrınız ile birlikte nokta atış sorularınız sayesinde bambaşka bir noktada bitirdik. Güzel etkileri hala devam ediyor. Kendime çizmeye çalıştığım yolda bana bir başlangıç noktası verdiniz. Yolumun ilerleyen süreçlerinde yeniden buluşmak dileğiyle. Çok teşekkür ediyorum.

Sorunları büyüten hedef koymayan çözüm odaklı çalışmayan yönetimle iletişim kuramayan sürekli yönetimden bir şeyler bekleyen ve destek alamadığından yakınan bir yöneticiydim. Şimdi ise daima iletişimde olan departmanlar arasındaki iletişimi sağlayan hedefleri olan proje çalışmaları yapan yönetimle de diyalog halinde olan sorunları tespit eden analiz edip çözümleriyle gelen bir departman yöneticisiyim. Daha pozitifim ve motivasyonum yüksek, içimde olan yönetici tarafımın ortaya çıktığını gördüm ve olaylara bakış açım değişti. Bunu sadece iş hayatımda değil özel hayatımda da gözlemliyorum.

Murat B.

Eğitim Müdürü

Her zaman bir çözüm var yeter ki düşün hisset ve gücünü bil. Kendi gücümü, istediğimde inandığımda ne yapacağımı kendime sorduğumda yapabildiğimi ve çözüm bulabildiğimi fark ettim. Karşılaştığım engel sorun her ne olursa olsun bundan sonra ben Elif olarak ne yapabilirim nasıl çözebilirim yaklaşımıyla işlerimi gözden geçirerek ilerliyorum. Çok mutlu ve heyecanlı içindeki gücü hissetmiş bir Elif var artık.

Elif M.

Analiz Uzmanı

Bir insan hayata ve kendine bakışını dört hafta gibi kısacık bir süre içerisinde ne kadar değiştirebilir, sağlamlaştırabilirse o kadar fazla değiştiğimi görebiliyorum. İnsan gerçekten hayatında tıkandığı dönemlerde o ufak itici kuvvete ihtiyaç duyuyor. Neyi nasıl yapacağımı bilmediğim bir durumdan, kendimle ilgili hedeflerimi ve bu hedeflere giden yolun nasıl geçeceğini netleştirebilecek bir duruma geldim. Kendimi tanımama ve kendi isteklerimi anlamlandırmama yardımcı olduğunuz için size ve yüksek enerjinize çok teşekkür ederim.

Cem E.

Üniversite Öğrencisi

Yaşadığım sıkıntı ve sorunlarla yüzleşebilmek ve onlara çözüm üretebilmek için aynalama metodunu öğrendim ve bu metodu kullanarak sorunların üstesinden kolaylıkla gelebildiğimi gördüm. Ayrıca güçlü yönlerimi kullanarak sorunların üstesinden gelmenin kolay olduğunu fark ettim.

Ahmet G.

Yazılım Uzmanı

Sevgili Aysel Hanım, kendi kendime çözümlemeye çalıştığım ama belli bir noktada tıkandığım, sonuçlandıramadığım bazı sıkıntılarımı sizin mükemmel iletişim ve pozitif yaklaşımınız sayesinde çözmeye başladım. Yeni yaklaşım türleri deneyimliyorum. Donanımınıza hayran kalmamak mümkün değil ayrıca. Samimiyetiniz ve tuttuğunuz ışık için sonsuz teşekkürler

Özlem Ö.

Hemşire

bottom of page